Dieta dla kobiet w ciąży
16 kwietnia, 2021 Autor Eliza D 0

Dieta dla kobiet w ciąży

Jadłospis w ciąży ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka i jego zdrowia w przyszłości. To czas, w którym należy zwracać szczególną uwagę na regularność i zbilansowanie posiłków. Jakie są zasady prawidłowego odżywiania w czasie ciąży i jak powinna wyglądać dieta dla kobiet w ciąży?

Jak powinna wyglądać dieta w ciąży?

Kobieta w okresie trwania ciąży powinna spożywać 5 posiłków dziennie. Posiłki powinny być spożywane o tych samych porach, najlepiej w odstępach 3-4 godzin. Najwięcej energii powinny dostarczać śniadanie oraz obiad. Jeśli chodzi o prawidłowe zapotrzebowanie na energię w diecie dla kobiet w ciąży – nie zwiększa się ono w I trymestrze. W II trymestrze kobieta powinna spożywać około 360 kcal więcej, natomiast w III trymestrze około 475 kcal więcej, w porównaniu do zapotrzebowania przed ciążą. Wówczas nie przybierzemy zbytnio na wadze, a jednocześnie dostarczymy dziecku tyle pokarmu, ile jest konieczne do prawidłowego rozwoju.

Dieta dla kobiet w ciąży

Nasza dieta dla kobiet w ciąży

Wiele kobiet podczas ciąży nie rezygnuje z pracy zawodowej. Co za tym idzie nie mamy tyle czasu, aby skrupulatnie wyliczać sobie posiłki i to aż pięć dziennie. Co więc możemy zrobić? Get Fit proponuje rozwiązanie – dieta dla kobiet w ciąży na stałe zagościła w naszej ofercie. Precyzyjnie przygotowujemy posiłki, dbając o ich różnorodność oraz o to, by zawierały wszystkie składniki, minerały i witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka.