Najciekawsze restauracje w Krakowie
24 lipca, 2021 Autor Eliza D 0

Najciekawsze restauracje w Krakowie

Kto nie lubi dobrze zjeść? Dla wielu osób dobra restauracja to nie tylko taka, w której jedzenie dobrze smakuje, ale też taka, która posiada ładny i oryginalny wystrój. Przygotowaliśmy więc dla Was propozycje na najciekawsze restauracje w Krakowie, które z pewnością podbiją Wasze serca!

Najciekawsze restauracje w Krakowie

Wymieniając najciekawsze restauracje w Krakowie, najpierw musimy je podzielić na te bardziej romantyczne i bardziej biznesowe. Jeżeli planujesz kolację we dwoje, dobrym pomysłem będzie wyjście do Bottiglieria 1881 – jedna z najmniejszych restauracji w Krakowie – i jedna z najlepszych. Szef kuchni Paweł Kras w tej niewielkiej winiarni serwuje fantastyczne sezonowe dania w stylu fine dining z króciutkiej, ale kreatywnej karty. Do tego nienaganna obsługa z dużą wiedzą i pasją. Wskazana rezerwacja. Z kolei planując spotkanie biznesowe lepiej wybrać się do Pod Różą, Albertiny lub Amarylis.

Najciekawsze restauracje w Krakowie

Na śniadania polecamy Bunkier Cafe. Jest to pokaźnych rozmiarów kawiarnia usytuowana w bardzo ładnym miejscu, tuż obok Galerii Sztuki Współczesnej. W lecie z otwartego ogródka można się delektować bezpośrednim widokiem na piękne, zielone Planty, a w zimniejsze miesiące schować w ciepłym wnętrzu za przezroczystymi ścianami, by wypić kubek gorącej czekolady i poobserwować spacerujących ludzi.

Gdzie jeszcze się wybrać?

To nie wszystko! Kraków kryje więcej tajemniczych i oryginalnych restauracji, niż mogłoby Ci się wydawać! Wiedzieliście, że w Krakowie możecie wypić kawę, siedząc w szafie lub sączyć drinka, pływając w basenie z kulkami? Co powiecie na skok do króliczej nory (którą uprzednio trzeba znaleźć), by rozkoszować się napojami, o nazwach i smakach wyrwanych wprost z baśni? Popijając herbatę w knajpce w Nowej Hucie, zahaczycie o seans filmowy, a w pizzerii zlokalizowanej w Bieżanowie skonsumujecie posiłek w towarzystwie krokodyla. Więcej najciekawszych restauracji w Krakowie znajdziesz na naszym blogu Grand Ascot!