Catering okolicznościowy wcale nie musi być niezdrowy
5 sierpnia, 2021 Autor Z S 0

Catering okolicznościowy – czy zrujnuje Twoją dietę?

Zbliża się rodzinna uroczystość, na którą zostanie zamówiony catering okolicznościowy, a Ty akurat jesteś na ścisłej diecie odchudzającej? Impreza wcale nie musi zrujnować dotychczasowych efektów. Jak cieszyć się rodzinnymi uroczystościami, bez przejmowania się kaloriami?

Catering okolicznościowy a odchudzanie

Rodzinne eventy to wydarzenia pełne pokus dla osób na diecie. W naszej polskiej tradycji na ważnych uroczystościach je się dużo i zazwyczaj zamawia się z tej okazji jakiś catering okolicznościowy. Żeby tego było mało, to do tego popija się to nie małą ilością alkoholu, co przyprawia o zawrót głowy osoby na diecie. Pamiętaj jednak, że jeden wieczór, podczas którego pokusisz się o lampkę wina i zjesz kawałek ciasta nie zrujnuje Twoich dotychczasowych starań. Ciesz się rodzinnym spotkaniem, czy też imprezą z przyjaciółmi, jednak zachowaj umiar. Takie wydarzenia kuszą, jednak nie oznacza to całkowitego luzu. Później będziesz musiał wrócić w końcu do wcześniejszych restrykcji.

Catering nie musi być niezdrowy!

Podczas rodzinnych imprez warto zachować umiar i zdrowy rozsądek i nie objadać się bez powodu. W końcu trzeci kawałek serniczka będzie smakował tak samo jak ten pierwszy. Jednak pamiętaj, że catering okolicznościowy wcale nie musi być niezdrowy. Obecnie firmy zajmujące się tą usługę mają bardzo zróżnicowane oferty, w których znaleźć można również warzywa i chude mięso, które nikomu nie zaszkodzą.

Catering okolicznościowy może składać się z warzywnych potraw i chudego mięsa.