jakie produkty powodują wzdęcia
10 maja, 2022 Autor JPu 0

Co jeść żeby nie mieć wzdęć

Dobrze skomponowana dieta to klucz do tego, aby nie tylko mieć siłę w ciągu dnia i by nasza sylwetka wyglądała dobrze, ale również byśmy czuli się dobrze w ciągu dnia. Niestety nie każdy może spożywać te same dania. Wiele osób posiada różnego rodzaju nietolerancje na gluten czy też laktozę. Częstą przypadłością są także różnego rodzaju problemy gastryczne. Zatem co jeść żeby nie mieć wzdęć?

Czym są wzdęcia i dlaczego się pojawiają?

Wzdęciami możemy nazwać nagromadzenie się gazów w naszych jelitach, przez co nasze jelita puchną. Często powstrzymywane przez wzgląd na inne osoby, mogą powodować dyskomfort i ból brzucha. Przyczyn, przez które mogą się one pojawiać, jest wiele, a wśród nich można wymienić nie tylko złą dietę, ale również zbyt szybkie tempo jedzenia, styl życia, czy też wspomniane wcześniej nietolerancje, dlatego też tak ważne jest, aby wiedzieć, co jeść żeby nie mieć wzdęć.

co jeść żeby nie mieć wzdęć

Co jeść żeby nie mieć wzdęć — czego unikać?

Do głównych produktów powodujących gazy i wzdęcia należą przede wszystkim rośliny strączkowe jak np. fasola, tłuste potrawy, słodycze czy też kapusta. Wśród wielu osób mogą one także wystąpić po spożyciu produktów z laktozą, bądź też np. białego pieczywa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat co jeść żeby nie mieć wzdęć wejdź na stronę Get Fit.