owoce w puszce
27 maja, 2022 Autor OZ 0

Jak wykorzystać owoce w puszce?

Każdy z nas zna wynalazek jakim są owoce w puszce. Dzięki niemu nawet poza sezonem, możemy zajadać się pysznymi owocami niedostępnymi obecnie w Polsce. Jak zrobić z nich więc najlepszy użytek? Dowiedz się z artykułu!

owoce z puszki

Pomysły na owoce w puszce

Kulinarne zastosowanie owoców w syropie jest sprawą mocno indywidualną, bowiem nie każdemu mogą smakować konkretne połączenia ich z innymi składnikami. Można jednak dać się zainspirować licznymi recepturami znajdującymi się w internecie. Poniższa lista przedstawia sposoby na to jak można wykorzystać owoce w puszce:

  1. Pierwszym, najbardziej oczywistym wykorzystaniem takiej puszki jest przygotowanie owoców jako samodzielnej przekąski. Można mieszać różne rodzaje tych przetworów tworząc poza sezonową sałatkę owocową.
  2. Owoce w puszce sprawdzą się również jako dodatek dekoracyjny do potraw czy deserów lodowych. Położone estetycznie na talerzu lub w pucharku, dodadzą całemu daniu wizualnej wartości, która jest również ważna podczas serwowania dań.
  3. Często znajdują one również zastosowanie w ciastach czy galaretkach. Jedne z popularniejszych deserów to sernik czy tarta.
  4. Może również zdziwić fakt, że owoce te są bardzo często wykorzystywane do dań wytrwanych. Dodają one delikatny posmak słodyczy i kwaskowatości, który nadaje całej potrawie wyjątkowego charakteru.

owoce w syropie

Co zrobić z pozostałym syropem?

Wiemy już, że same owoce z puszki można zastosować na wiele różnych sposobów. Pozostaje nam jednak jeszcze do wykorzystania syrop znajdujący się w środku. Najczęściej wykorzystuje się go do przygotowania orzeźwiających napojów. Mogą to być zwykłe proste przepisy zawierające syrop, wodę i cytrynę lub bardziej skomplikowane drinki alkoholowe z syropem. Kolejnymi pomysłami na zastosowanie syropu jest zamrożenie go jako kostki lodu do napojów lub po prostu dodanie do galaretki, żeby podkreślić wyrazistość jej smaku. Nie zatrzymuj się jednak tutaj, zastosowań owoców w puszce jest mnóstwo – wystarczy trochę kreatywności!