2 sierpnia, 2022 Autor JPu 0

Dieta ketogeniczna

Obecnie bardzo popularne wśród wielu osób stało się korzystanie z danej diety, celem osiągnięcia wymarzonej sylwetki czy też dobrego samopoczucia. Możemy znaleźć wiele różnego rodzaju diet, które mają na celu skupienie się na danych produktach lub też eliminacji części pożywienia. Oprócz diety wegańskiej, wegetariańskiej czy też eliminującej gluten lub nabiał, bardzo popularna stała się dieta ketogeniczna. Na czym ona polega i jakich błędów unikać stosując ją?

Na czym polega dieta tłuszczowa?

Dieta tłuszczowa jak sama nazwa wskazuje, opiera się na spożywaniu produktów bogatych w tłuszcze i eliminacji węglowodanów z jadłospisu. Dieta ketogeniczna ma na celu wprowadzenie zmiany w organizmie, który zamiast pobierać energii z cukrów, zaczyna ją pobierać z ketonów. Pozwala ona na spożywanie o wiele mniejszej liczby posiłków, gdyż produkty tłuszczowe sycą nas najdłużej. Jest ona także skutecznym sposobem na utratę wagi. Często jest ona stosowana przez osoby, które mają przewlekłe problemy z trądzikiem, gdyż eliminacja produktów węglowodanowych często przyczynia się do poprawy kondycji skóry.

dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna — błędy podczas stosowania

Mimo iż dieta ketogeniczna opiera się w głównej mierze na tłuszczach, należy pamiętać, iż tłuszcze dzielą się na tłuszcze nasycone oraz nienasycone. Produkty, jakie spożywamy, powinny być zróżnicowane, a nasza dieta nie powinna być oparta jedynie na produktach typu smalec czy też tłustym mięsie.