30 czerwca, 2022 Autor JPu 0

Dieta samuraja

Obecny styl życia sprawia, iż bardzo często bagatelizujemy bardzo istotne aspekty życiowe. Tyczy się to między innymi ilości snu, jaką mamy każdego dnia, czy też jakość posiłków. Zła dieta może prowadzić do poważnych problemów i powodować u nas spadki energii, brak witalności czy też złe samopoczucie. Jeśli zależy nam na tym, aby poprawić nasz wygląd, samopoczucie i pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu, dieta samuraja może być odpowiednim wyborem.

Zalety

Dieta samuraja, to dieta podobna do diety paleo. Bazuje w głównej mierze na produktach mięsnych, warzywach oraz owocach, natomiast w przeciwieństwie do paleo, pozwala ona na wprowadzenie różnego rodzaju bezglutenowych węglowodanów. Dzięki dużej dawce warzyw i owoców w ciągu dnia jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu wiele wartościowych substancji odżywczych, dzięki czemu poprawimy kondycję naszego ciała. Dodatkowo z racji wielu dostępnych produktów, dieta sama w sobie jest zróżnicowana i bardzo smaczna.

dieta samuraja

Dieta samuraja — przykładowe produkty

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, dieta ta charakteryzuje się szerokim wachlarzem dostępnych produktów, które można na niej spożywać. Oparta jest na mięsie, owocach morza oraz jajkach, dzięki czemu gwarantujemy wysoki podaż białka, co może mieć znaczenie, dla osób, które dbają o sylwetkę. W przypadku węglowodanów dieta samuraja pozwala na spożywanie takich produktów jak bezglutenowe ryże, kasze czy też pełnoziarniste makarony.