dieta na dobrą pamięć
13 sierpnia, 2021 Autor K A 0

Dieta na dobrą pamięć – popraw kondycję swojego mózgu!

Obecnie żyjemy w ciągłym pędzie, a ilość bodźców i przyswajanych wiadomości, może być dla naszego mózgu męcząca. Gdy na co dzień stale uczymy się czegoś nowego czy wykonujemy nasze obowiązki, które wymagają skupienia, mogą zdarzyć się problemy z koncentracją, wynikające z przemęczenia. Dieta na dobrą pamięć może ci pomóc w tym, aby twój mózg był w lepszej kondycji, nawet przy natłoku rzeczy do zapamiętania.

Jakie produkty jeść?

Pierwszym punktem, który jest ważny w diecie na dobrą pamięć, są węglowodany. Mowa tutaj o takich produktach, jak pieczywo pełnoziarniste (najlepiej na zakwasie), następnie kasze gruboziarniste, brązowy ryż czy otręby. Poza tym, podstawowym elementem, jaki powinna zawierać dieta na dobrą pamięć, są produkty spożywcze bogate w kwasy omega-3 i omega-6 (tłuste ryby, siemię lniane, olej lniany, orzechy włoskie). Do duetu węglowodanów i kwasów tłuszczowych dołączają także antyoksydanty, które znajdziemy np. w owocach (aronie, jagody, borówki amerykańskie) oraz w warzywach (szpinak, papryka, natka pietruszki).

dieta na dobrą pamięć

Jak powinna wyglądać dieta na dobrą pamięć?

Składniki diety oczywiście są jej bazą, ale to nie wszystko. Dobór odpowiednich produktów zajmuje pierwsze miejsce, ale należy pamiętać także o tym, że w diecie liczy się regularność, systematyczność i odpowiednia liczba posiłków w ciągu dnia. Najlepiej, aby było ich od 4 do 5, w podobnych odstępach czasu. Tym samym będziemy cały dzień dostarczali naszemu organizmowi energię do działania, a jednocześnie go nie przytłoczymy.