20 listopada, 2020 Autor M Wszołek 0

Jak przygotować się na pobranie krwi na czczo?

Profilaktyczne badania są ważne szczególnie podczas zmiany diety. Przeczytaj nasz artykuł o tym jak przygotować się na pobranie krwi na czczo.

Badanie związane z pobraniem krwi

Wiele z nas nie lubi badania, które wiąże się z pobieraniem krwi. Jest to jednak bardzo ważne, ponieważ w ten sposób możemy uzyskać informację o stanie swojego zdrowia. Osoby, które stosują restrykcyjne diety powinny regularnie udawać się pobranie krwi, aby mieć pewność, że sobie nie szkodzą. Niektóre badania z krwi wymagają bycia na czczo w czasie pobrania. Nie jest to takie proste, dlatego warto odpowiednio się przygotować i uniknąć przykrego uczucia głodu przez wiele godzin. Bycie na czczo oznacza, że przez 12 godzin przed badaniem nie możemy spożywać pokarmów. Dobrze jest zatem zjeść wczesną kolację i udać się na badania jak najwcześniej następnego dnia. Danie, które przyrządzimy powinno być lekkostrawne, aby wyniki badań były adekwatne do stanu faktycznego.

Gdzie wykonać pobranie krwi?

Ze względu na koronawirusa dostęp do badań kontrolnych jest nieco ograniczony. Jeśli pobranie krwi ma być wykonane rano dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usługi badań w domu pacjenta. Niestety jest to  usługa płatna, ale dużo bezpieczniejsza niż tradycyjne pobranie krwi w przychodni. Wizyty możesz zamawiać przez internet, co jest dodatkowym ułatwieniem. Pamiętaj, aby podczas wyboru badania sprawdzić czy konieczny będzie post na kilka godzin przed wykonaniem pobrania krwi.