Koktajl z burakiem to dobra alternatywa surówek.
14 września, 2021 Autor Z S 0

Koktajl z burakiem – bomba witaminowa

Burak to bardzo zdrowe warzywo, które niestety wciąż jest niedoceniane i pomijane w diecie. Ma on wiele witamin i prozdrowotnych właściwości, dlatego warto go od czasu do czasu jeść, nawet jeśli nie przepadasz za jego smakiem. Pomóc w tym przypadku może koktajl z burakiem, dzięki któremu przemycisz go do diety za pomocą owocowych napojów.

Właściwości zdrowotne buraka

Burak to bardzo zdrowe warzywo. Zawiera on takie minerały jak magnez, potas, czy też cynk. Dodatkowo ma w sobie wiele witamin z grupy B,C, A, E, czy też K. Zawiera również błonnik pokarmowy, który jest przecież niezbędny w codziennej diecie. Dzięki burakom, wspomożesz swój układ odpornościowy, oraz krwionośny. Mają one również pozytywny wpływ na mięśnie, oraz pamięć. Wspierają one także kości i zęby. Dlatego tak ważne jest, aby go spożywać. Jeśli nie przepadasz za surówkami, przygotuj koktajl z burakiem, który połączyć możesz z ulubionymi owocami.

Koktajl z burakiem – z jakimi owocami łączyć?

Koktajl z burakiem możesz przygotować w połączeniu z dowolnymi owocami. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku na przykład banan, który nada koktajlowi jeszcze słodszy smak. Możesz również dodać do niego, jabłka, marchew i cytrynę, które stworzą zdrowy, orzeźwiający napój.

Koktajl z burakiem połączyć możesz z dowolnymi warzywami i owocami.

Takie koktajle to bomby witaminowe, które warto wprowadzić do codziennej diety. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ich spożyciem, ponieważ tak burak, jak i wymienione wyżej owoce zawierają naturalnie występujący cukier, przez co są również kaloryczne. Jak zwykle zachować warto umiar i zdrowy rozsądek.