Oleje do smażenia nie muszą być kaloryczne
20 września, 2021 Autor Z S 0

Oleje do smażenia a dieta

Dieta to dla wielu osób wyzwanie, z którym ciężko sobie poradzić. Liczy się wtedy każda kaloria. Czy oleje do smażenia stanowią problem w tym wyjątkowym czasie?

Oleje do smażenia w czasie diety – czy to dobry pomysł?

Podczas diet odchudzających ważny jest deficyt kaloryczny, dlatego lepiej ograniczyć kaloryczne produkty, takie jak oleje do smażenia. Czy oznacza to, że osoby na diecie muszą pożegnać się ze smażonymi potrawami? Gotowane w wodzie, lub na parze potrawy są dużo zdrowsze, jednak nie powinno się przesadzać ze zdrowym odżywianiem. Jeśli lubisz smażone jedzenie, powinieneś od czasu do czasu sobie na nie pozwolić. Zachowasz w ten sposób balans między zdrowiem fizycznym a psychicznym. Dodatkowo jest wiele alternatyw tradycyjnych olejów, które podczas diety warto stosować.

 Oleje do smażenia powinno sięograniczyć w czasie diety

Alternatywy olejów do smażenia.

Tradycyjne oleje do smażenia są dość kaloryczne dlatego warto je ograniczyć. Jakie są ich alternatywy? Ostatnio bardzo popularne stały się dietetyczne spraye, na których można smażyć potrawy. Stworzono je specjalnie dla osób na diecie, dlatego mają one bardzo mało kalorii. Dzięki nim możesz cieszyć się ulubionymi potrawami, bez obaw o olejowe kalorie. Dobrym pomysłem jest również przestawienie się ze smażenia na grillowanie, lub pieczenie. Takie potrawy są równie smaczne, a ponieważ nie zawierają zbędnych tłuszczy są także mniej kaloryczne. Na rynku znajdziesz również specjalne patelnie, na którym można smażyć bez tłuszczu. Przygotujesz w nich pierś z kurczaka z warzywami, lub inne dania z patelni bez oleju.