10 grudnia, 2020 Autor M Wszołek 0

Przepisy dla osób w białej diecie

Dbasz o swoje zęby i chcesz, aby zawsze były białe? Biała dieta, przepisy i wskazówki pomogą Ci zachować śnieżnobiały uśmiech. Sprawdź nasz artykuł.

Najlepsze przepisy w białej diecie

Jeśli jesteś w trakcie kuracji wybielania zębów koniecznie musisz zwrócić uwagę na jedzenie, które spożywasz. Niestety w tym czasie nie możesz pozwolić sobie na jedzenie czegokolwiek. W białej diecie nie wskazane jest picie alkoholu, palenie papierosów, spożywanie słodyczy, kolorowych warzyw i przetworzonej mocno żywności. Ma to związek z tym, że barwniki w nich zawarte wywołują znaczne przebarwienia na szkliwie. Jeśli zjemy coś barwiącego zaraz po zabiegu może to zniweczyć całe nasze starania, a powrót do białego odcienia będzie bardzo trudny. W białej diecie proponujemy spożywanie omletów czy naleśników z jasnymi dodatkami jak serek czy śmietanka. Na obiad warto zjeść coś pełnowartościowego jak np. biały makaron z cukinią i jasnym sosem. Dobrze sprawdzi się tutaj również zupa krem z pieczarek czy innych białych warzyw. Dla fanów polskiej kuchni polecamy pierogi ruskie! Biała dieta, przepisy nie muszą być nudne.

Inne przepisy

Dieta zazwyczaj kojarzy się nam z czymś negatywnym. Wcale nie musi tak być. Biała dieta, przepisy mogą być bardzo smaczne i zdrowe. Na kolacje możemy zrobić sałatki z białych warzyw i kurczaka. Oprócz tego polecamy sałatkę z makarony ryżowego. Nie zapominajmy też o słodkościach. Szejk bananowy czy beza skutecznie osłodzą nam dzień.