11 grudnia, 2020 Autor M Wszołek 0

Dieta w przypadku skazy białkowej

Zastanawiasz się jak pozbyć się uczulenia na białka mleka krowiego? Skaza białkowa, leczenie nie jest łatwe, ale dieta pomoże zniwelować przykre objawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Jak leczyć skazę białkową?

Uczulenie to jest bardzo charakterystyczne dla okresu dziecięcego kiedy nie mamy jeszcze w pełni rozwniętego układy pokarmowego. Jego odporność jest również za słaba, aby ochronić organizm. W wyniku tego może pojawić się uczulenie. Objawy są dość charakterystyczne. Zaliczyć do nich możemy biegunkę, zaparcia, ból w podbrzuszu, a także swędzącą wysypkę w okolicach twarzy oraz tułowia. To sprawia, że skaza białkowa leczenie musi być skoncentrowane na wyeliminowaniu szkodliwych dla organizmu produktów. Mówimy tutaj najczęściej o nabiale, ale konieczne jest czytanie wszystkich składów, aby mieć pewność, że nie zawierają składników pochodzących z mleka krowiego. Pozostałe formy leczenia to również niwelowanie przykrych objawów. Powinniśmy w takim przypadku udać się do lekarza, aby zalecił nam odpowiednie leki na wysypkę oraz swędzenie.

Jaką dietę zastosować w skazie białkowej?

Skaza białkowa, leczenie jest trudne, ale konieczne do ustąpienia objawów. Ważna jest sama dieta. Możemy o nią poprosić doświadczonego dietetyka, który zbierze nasze upodobania żywnościowe i stworzy z nich pełen jadłospis. Wiele potraw może być zastąpione produktami dedykowanym osobom z uczuleniem. Jedzenie nabiału również jest możliwe, ale musi ono pochodzić z mleka innego niż krowie. Podobnie pozostałe produkty w naszej diecie.