sprzęt do elektrostymulacji
17 grudnia, 2020 Autor M S 0

Sprzęt do elektrostymulacji – jak wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie fizykoterapii we własnym domu. Pomocny w tym celu okazuje się sprzęt do elektrostymulacji, który coraz częściej można spotkać w niewielkiej, poręcznej formie, idealnej do domowego użytku. Sprawdź, kiedy warto go stosować, a także, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Czym jest sprzęt do elektrostymulacji?

Sprzęt do elektrostymulacji to wszelkie urządzenia, których zadaniem jest wzmacnianie i stymulowanie mięśni. Urządzenia te są powszechnie stosowane przez fizjoterapeutów w trakcie rehabilitacji, a także przez sportowców, którzy przygotowują się do rozgrywek sportowych. Elektrostymulatory przydadzą się również osobom po przebytych urazach i kontuzjach, a także wszystkim tym, którzy zmagają się ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej, która powoduje problemy z właściwą stymulacją mięśni.

sprzęt do elektrostymulacji - jak wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając sprzęt do elektrostymulacji, który będziemy stosować w domu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim należy określić, który rodzaj prądu będzie odpowiedni do naszych potrzeb. W zależności od tego, z jakimi problemami się zmagamy, a więc np. ostrym i przewlekłym bólem, czy też osłabieniem lub zanikiem mięśni, należy wybrać odpowiedni rodzaj prądu. Warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą, który z pewnością pomoże nam dobrać odpowiednie urządzenie. Ważnymi czynnikami są również zasilanie i liczba kanałów. Kupując elektrostymulatory, warto także zwrócić uwagę na ilość dostępnych programów, a także dodatkowe funkcje, takie jak ultradźwięki czy termoterapia.