17 grudnia, 2020 Autor M Wszołek 0

Jakie zdrowe śniadanie wybierać?

Chcesz dbać o swoje zdrowie? Rozpoczynaj dzień ze zdrowym śniadaniem. Dzięki temu będziesz mieć masę energii na cały dzień.

Jakie zdrowe śniadanie przygotować?

Zdrowe nawyki to początek długiego i zdrowego życia. Jeśli chcesz zadbać o swoją dietę wprowadź zdrowe śniadanie każdego dnia. Warto na początku tygodnia zaplanować sobie cały jadłospis, aby mieć pewność, że dostarczymy organizmowi brakujących elementów odżywczych. Po pomoc warto udać się do doświadczonego dietetyka, który rozpisze nam pełną dietę. Jeśli mamy jakieś preferencje powinniśmy je uwzględnić. Najczęściej lekarze polecają, aby dzień rozpoczynać szklanką wody z cytryną. Część osób do tego dodaje jeszcze imbir. Takie połączenie ma działanie wzmacniające naszą odporność. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Mogą być to kanapki z pełnoziarnistego chleba. Jako dodatki warto umieścić nasze ulubione produkty, ale sprawdzając wcześniej ich skład. Innym pomysłem na wartościowe śniadanie jest klasyczna owsianka z mnóstwem dodatków. Oba przepisy są niezwykle szybkie i proste w wykonaniu!

Pomysły na zdrowe śniadanie

W internecie znaleźć można wiele przepisów na pyszne i zdrowe śniadanie. Jednym z ciekawszych jest sałatka z sosem ziołowym oraz dodatkami warzywnymi. Jeśli wolisz posiłki na słodko świetnie sprawdzą się fit naleśniki z owocami i lekkim sosem np. z truskawki. Część osób w ramach śniadania przygotowuje sobie szejki, które mają wiele właściwości odżywczych. Pomysłów jest wiele, warto wprowadzić je w życie już dziś.