suplementy dla dzieci
14 stycznia, 2021 Autor M S 0

Suplementy dla dzieci – jak wybrać?

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka niezbędne są witaminy, które kształtują odporność i zapewniają odpowiedni rozwój malucha. Zbilansowana dieta może nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb naszych pociech, dlatego warto zaopatrzyć się w suplementy dla dzieci. Co powinno znaleźć się w ich składach, a czego lepiej unikać? O czym pamiętać, przy zakupie tych preparatów? Przeczytaj wpis i dowiedz się więcej!

Czego unikać w składzie?

Kupując suplementy dla dzieci, należy dokładnie sprawdzać ich składy. Ważna jest nie tylko odpowiednia zawartość witamin, ale także pozostałych składników. Preparaty te nie powinny zawierać cukru, sztucznych barwników, ulepszaczy i aromatów. Istotne jest również, by nie dostarczać dziecku witamin w nadmiarze, gdyż może negatywnie wpłynąć to na jego zdrowie.

suplementy dla dzieci - czego unikać w składzie?

O czym pamiętać, kupując suplementy dla dzieci?

U zdrowych dzieci warto stosować witaminę D, C, kwas Omega-3 czy probiotyki. Pozostałe suplementy dla dzieci nie są zalecane, gdyż większość potrzebnych minerałów i witamin jest dostarczana w odpowiednio zbilansowanej diecie. U maluchów, które borykają się z niedoborami, któregoś ze składników, należy zastosować dodatkową suplementację. Przeważnie dotyczy to dzieci z nietolerancjami pokarmowymi czy maluchami, które mają problem z regularnym jedzeniem. Ważne jest jednak, by dobór preparatów i ich ilość skonsultować z lekarzem. Zleci on potrzebne badania, na podstawie których dobierze odpowiednie dawkowanie i czas, w którym powinny być przyjmowane określone suplementy.