26 lutego, 2021 Autor M Wszołek 0

Tłusty czwartek a dieta. Jak to pogodzić?

Jesteś na diecie i zastanawiasz się w jeden dzień możesz odpuścić restrykcję? Przeczytaj nasz artykuł, aby rozwiać wątpliwości. Tłusty czwartek a dieta, czy to da się połączyć?

Tłusty czwartek a dieta – odstępstwa od zasad

Część osób, które zdecydowały się na rozpoczęcie diety i ćwiczeń często popadają w ogromną skrajność. Niestety są to pewne konsekwencje z jakimi trzeba się liczyć. Tłusty czwartek a dieta wcale nie musi obyć się bez pączków. Jest wiele sposób jak to pogodzić. Jednym z nich jest zachowanie tradycji i odpuszczenie sobie diety jednego dnia. Sposób najprostszy, ale dla naszej pscyhiki najtrydniejszy do zaakceptowania. Tutaj ważna jest kontrola i zjedzenie symbolicznej ilości słodyczy. Oczywiście warto pamiętać, że jeden pączek nie zniszczy naszej wielomiesięcznej pracy nad sylwetką. Inna kwestia to po prostu wykonanie lub zakup pączków, faworków itp. w formie fit. Bez dużej ilości oleju i innych tuczących składników. Obecnie cukiernie oferują również taką wersję tego niezwykłego przysmaku.

Gdzie szukać informacji o diecie?

Dylemat tłusty czwartek a dieta dotyczy praktycznie każdego z nas. Warto jednak w tej kwestii słuchać nie tylko swojego organizmu, ale też wiedzy ekspertów z dziedziny dietetyki. Jeśli posiadamy zaufaną osobę to takie kwestie warto pozostawić jej. Będziemy mieć wtedy pewność, że nasze postępowanie przyniesie wymarzone i zamierzone efekty zdrowotne. Warto dbać o swoją sylwetkę i zdrowie, ale z głową!