cukier trzcinowy
20 czerwca, 2020 Autor Szybko i smacznie 0

Cała prawda na temat cukru trzcinowego

Żyjemy w czasach, w których cukier stał się naszym wrogiem. Znajduje się on w wielu produktach, co ma wpływ na jego nadmierne spożycie. Ciężko go wyeliminować ze swojej diety, dlatego warto postawić na catering dietetyczny. Nie posiada on cukru, przez co nie prowadzi do przyrostu masy ciała. A nadwaga, jak wiadomo, to pierwszy stopień do chorób  między innymi takich jak cukrzyca czy nowotwory.

Dlaczego cukier uzależnia?

Od pięciu do dziesięciu łyżeczek cukru – tyle powinniśmy przyjmować cukru dziennie. Taka jest norma według Światowej Organizacji Zdrowia. Wielu z nas może się wydawać, że to spora ilość, wręcz wystarczająca, ale szklanka słodkiego napoju już spełnia tę normę. W przypadku dzieci norma ta jest czasem przekraczana nie kilkakrotnie, lecz kilkusetkrotnie.

Popularne napoje, które kuszą swoimi barwami z reklam, są dla dzieci atrakcyjne. Do tego dochodzą słodycze i słodkie przekąski. To naprawdę sporo! Wyniki potwierdzają, że cukier uzależnia. Ponadto prowadzi do przybrania na masie ciała, bólu głowy, senności i bólów zęba. To tylko kilka z przypadłości i chorób, które nam grożą, gdy przesadzimy z cukrem. Warto więc go ograniczyć do minimum. Ratunkiem może okazać się odpowiednia dieta.

zdrowy cukier

Odpowiednio ułożona dieta bez cukru to styl życia

Zmiana stylu życia to podstawa. Jeśli myślimy o tym poważnie, proponujemy zdecydować się na dietę pudełkową ze sprawdzonej firmy cateringowej. Należy pamiętać, że tutaj cena idzie w parze z jakością. Niestety, ale chcąc żyć zdrowo, trzeba liczyć się z tym, aby odpowiednio zbilansować dietę, trzeba do tego podejść profesjonalnie.

Urozmaicenie posiłków poprzez wprowadzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców może wyeliminować chęć na słodycze, które są bogate w cukier. Doświadczeni dietetycy, którzy zajmują się układaniem menu dla firm cateringowych, doskonale o tym wiedzą. Dzięki temu zgubisz nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale i zaczniesz żyć zdrowo, co stanie się Twoim stylem życia, a nie niewygodną i uciążliwą dietą.

Zainteresowanie dietami pudełkowymi wzrasta

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat zdrowego jedzenia, wzrasta zainteresowanie tego typu usługami. Poza tym pandemiczne czasy, w jakich przyszło nam żyć, nie sprzyjają częstym wizytom w sklepach i na targowiskach. Chcąc żyć w bezpiecznej izolacji, postawmy na swoje zdrowie i zainwestujmy w nie. Pamiętaj, że jesteś tym, co jesz. To powiedzenie to wielka prawda życiowa, ponieważ chcąc zadbać o odporność naszego organizmu, musimy jeść zdrowo.

Musimy poddać się refleksji i zastanowić nad tym, co jest w życiu ważne. Nie zapomnijmy przy tym o tym, że bez zdrowia nie osiągniemy niczego. Catering dietetyczny to pierwszy krok stawiany w walce ze złymi nawykami żywieniowymi. To sposób na to, aby wygrać ze swoim niezdrowym apetytem i nauczyć się żyć inaczej, bo zdrowiej. Wybierając odpowiedniego dostawcę, warto kierować się opiniami dostępnymi najczęściej w social media. To pozwoli nam wybrać najlepszą dla nas opcję.