catering dietetyczny
19 czerwca, 2020 Autor Szybko i smacznie 0

Catering dietetyczny w czasach pandemii

Pandemia to czas, który ograniczył każdego z nas i wpłynął na mobilność społeczeństwa. COVID-19 odcisnął piętno na każdym aspekcie codziennego życia. Z dnia na dzień zostaliśmy ograniczeni w dostępie do sklepów i restauracji. Obostrzenia i izolacja utrudniły nam częste wychodzenie z domu, a jeść przecież trzeba. Dla wielu catering dietetyczny stał się idealną propozycją na zaspokojenie podstawowych funkcji, jakimi są odżywianie i zdrowe jedzenie.

zdrowa dieta

COVID-19 a zakupy w sklepie

Mimo że zostały wdrożone nowe obostrzenia dotyczące robienia zakupów, nie można założyć, że nie dojdzie do zarażenia w sklepie czy na targowisku. Każdego dnia pojawiają się nowe zachorowania, co świadczy o tym, że wirus ciągle jest wśród nas. Prognozy nie są zbyt optymistyczne i już wiadomo, że wirus będzie mutował i pozostanie z naszą cywilizacją jeszcze na długo, aż się na niego nie uodpornimy. Do tego czasu musimy dbać o siebie bardziej niż zwykle.

Podstawową rzeczą jest zdrowe odżywianie, które jest kluczowe w trosce o naszą odporność. Chcąc jeść zdrowo, a jednocześnie ograniczyć wyjścia do sklepu, gdzie skupiska ludzi są coraz większe, warto zdecydować się na catering dietetyczny. To nic innego jak potocznie zwana dieta pudełkowa, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby żywieniowe.

Bezpieczna dieta pudełkowa

To, że wirus nie przenosi się przez żywność, jest pewne. Obróbka termiczna, jakiej są poddawane posiłki podczas ich przygotowania, zabija wirusy. Rozwiązanie to zatem posiada same plusy. Pudełka w postaci boxów są dostarczane pod nasze drzwi najczęściej nocą, a dostawca nie ma kontaktu z odbiorcą. Posiłki są hermetycznie zamknięte w plastikowych pojemnikach a przeniesienie ich na talerz i ewentualne podgrzanie to tylko formalność.

Wystarczy więc dokładnie umyć ręce po wyrzuceniu pojemnika i całe ryzyko jest wyeliminowane. Firmy cateringowe na bieżąco informują o swoim menu, przez co odbiorca ma dostęp do tego, co będzie mógł zjeść następnego dnia. To duża wygoda dla tych, którzy nie lubią niespodzianek. Ponadto dostawcy żywności wdrożyli dodatkowe zabezpieczenia, które zapewniają pracownikom nieograniczony dostęp do środków dezynfekujących.

Na który catering dietetyczny się zdecydować?

Istnieje bardzo dużo firm dowożących jedzenie pod drzwi. Można się w nich pogubić, ale przed wyborem warto poczytać opinie. Dostępne są one najczęściej w mediach społecznościowych i są wyrażane przez realnych użytkowników. Należy jednak patrzeć na nie z dystansem, więc zdrowy rozsądek jest jak najbardziej wskazany. To, co dla innych jest minusem, dla nas może okazać się wartością dodatnią. Warto pamiętać o tym, że nie każdemu można dogodzić w tym samym czasie, bo gusta smakowe są różne.

Niemniej jednak osoby nielubiące owoców morza czy ryb, nie powinny wybierać diety bogatej w te składniki. Warto dokonać analizy dostępnego menu na stronie, a po tym podjąć odpowiednią decyzję odnośnie rodzaju diety pudełkowej.