organizacja imprez
18 czerwca, 2020 Autor Szybko i smacznie 0

Jak zorganizować bankiet firmowy?

Tego rodzaju spotkania to nagroda dla pracowników za dobrze wykonaną pracę. Bankiet firmowy to także często okazja do świętowania sukcesu firmy lub prezentacji nowego produktu wprowadzanego na rynek polski lub zagraniczny. W przypadku większych firm, które organizują różnego rodzaju konferencje, bankiet to jej zwieńczenie. To idealna okazja do zintegrowania środowiska pracowników czy kontrahentów, którzy podczas imprezy, mogą wymienić się doświadczeniami, a przy okazji miło spędzić czas.

 

Idealny catering na bankiecie firmowym

Impreza firmowa to miejsce, gdzie ludzie rozmawiają, jedzą i piją. Czasem towarzyszą temu tańce i dobra muzyka. W związku z tym musi temu towarzyszyć dobre jedzenie i odpowiednia organizacja. Wybór cateringu firmowego nie powinien być zatem przypadkowy. Jedzenie musi być smaczne, a czasem może nawiązywać do charakteru imprezy. Warto jednak postawić na to, aby jakość posiłków była niezwykle dobra. Można zapewnić także dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład występ artystyczny lub pokaz fajerwerków. Są to jednak kwestie indywidualne organizatorów i zależą od budżetu, jakim dysponują na ten cel.

event

Catering firmowy na najwyższym poziomie

Kluczem do udanej imprezy jest dobre jedzenie. Jeśli będzie słabe jakościowo, to goście będą mieli okazję do rozmów na ten temat. To temat posiłków podczas imprez najczęściej wraca jeszcze na długo po zakończonym przyjęciu. Dość modnym i ciekawym trendem są przekąski nazywane finger food. To małe pucharki, najczęściej plastikowe, które można chwycić w dłoń i swobodnie zjeść, nie martwiąc się o to, czy się ubrudzimy. A to dość popularny problem podczas bankietów firmowych, ponieważ każdy z obecnych gości chce wypaść dobrze.

W ten sposób można podawać posiłki na słodko i słono. Mogą to być owoce morza lub musy owocowe w postaci deserów, Warto dopytać firmę cateringową, jakie ma propozycje oraz co znajduje się w jej ofercie. Przed wyborem idealnej firmy, warto poznać opinie w Internecie, które mogą zaważyć na naszym wyborze.

 

Bankiet na stojąco czy siedząco. Którą opcję wybrać?

Przyjęcie zasiadane wiąże się z kwestią rozmieszczenia gości. Sytuacja nie jest zbyt prosta, ponieważ pojawiają się dylematy kto i gdzie ma usiąść. Czy sadzać młodszych ze starszymi? Pracowników jednej firmy sadzać z pracownikami innej firmy? Odpowiedź na te pytania może przysporzyć problemów, a jeśli chcemy się ich wyzbyć, można postawić na tak zwane standing party. To nic innego jak przyjęcie na stojąco, podczas którego wyeliminujemy ten problem.

Pojawi się jednak inne pytanie – jak długo może trwać bankiet na stojąco? Wszystko zależy od charakteru przyjęcia, dlatego też jest to kwestia mocno indywidualna. Warto jednak poznać potrzeby i preferencje gości. Łatwiej wtedy będzie nam podjąć decyzję dotyczącą formuły przyjęcia. Bez względu na to, która forma zostanie przybrana, musi towarzyszyć temu smaczny poczęstunek w postaci wytrawnych i słodkich przekąsek. To już zapewni każda profesjonalna firma dostarczająca catering na przyjęcia.