Ciekawostki o kawie
22 października, 2020 Autor A B 0

Ciekawostki o kawie, które warto znać

Aromatyczna, pachnąca, gorzka, słodka, z mlekiem lub bez – chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że trudno wyobrazić sobie codzienność bez kubka ulubionej kawy. I choć wiele mówi się na temat jej rodzajów, to mało uwagi poświęca się zagadnieniom związanym z jej powstaniem i historią. Zobacz, jakie ciekawostki o kawie dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najbardziej zaskakujące ciekawostki o kawie

Skąd właściwie wzięła się kawa? Jak jest historia tego pysznego napoju? Uważa się, że została ona odkryta przez przypadek. Do jednej z legend na temat jej powstania zalicza się sytuacje, w której to etiopski pisarz zauważył dziwne zachowanie kóz, które po zjedzeniu liści i owoców z drzewa były pobudzone. Pisarz postanowił się podzielić swoim odkryciem z mnichem, który zaczął pracę nad przygotowywaniem napoju, który umożliwiał nocne czuwanie. Do ciekawostek o kawie można zaliczyć fakt, że została ona odkryta prawdopodobnie w Etiopii w IX w.n.e i od tej pory jest traktowana jako przysmak niemal na całym świecie.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat kawy?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale każdy gatunek kawy posiada inną historię. Skąd wzięły się więc wybrane nazwy kawy? Mokka swoją wzięła od portu w Jemenie, z którego eksportowano kawę do Indii i Europy. Cappuccino pochodzi od włoskiej nazwy kaptura w kolorze brązowo-czekoladowym noszonego przez kapucynów. Zobacz również pozostałe ciekawostki o kawie i poznaj więcej informacji na temat kultury picia tego aromatycznego przysmaku.