Czy od miodu się tyje?
21 grudnia, 2021 Autor F P 0

Czy od miodu się tyje?

Miód jest przysmakiem wielu ludzi na całym świecie, wiele się również mówi o jego właściwościach prozdrowotnych, jednak czy są jakieś minusy? Czy miód to odpowiednik zamiennik dla cukru białego? Oraz najważniejsze, czyli czy od miodu się tyje? Jeśli nurtują Cię odpowiedzi na te pytania, to czytaj dalej!

Czy od miodu się tyje?

Czy od miodu się tyje?

Oczywiście warto pamiętać, że spożywanie wszystkie w nadmiarze, może mieć negatywny wpływ na nasz organizm, jednak okazuje się, że jeżeli zależy nam, by schudnąć to miód będzie doskonałym zamiennikiem zamiast cukru. Najważniejsza informacja to, że łyżeczka cukru posiada 21 kalorii, gdzie ta sama łyżeczka miodu zawiera ich zaledwie 16. Dodatkowo miód jest słodszy w smaku niż cukier biały, dzięki czemu już jedna łyżeczka zaspokoi nasze łaknienie na coś słodkiego, przy jednoczesnym braku uczucia senności, które bardzo często towarzyszy spożywaniu słodyczy. Należy oczywiście mieć na uwadze, że właściwości prozdrowotne dotyczą jedynie miodu naturalnego. Należy wystrzegać się miodu sztucznego, który składa się jedynie z cukru. Dlatego odpowiadając na pytanie, czy od miodu się tyje to odpowiedź brzmi nie – o ile jest to miód naturalny.

czy od miodu się tyje i dlaczego nie

Dlaczego miód jest taki zdrowy?

Okazuje się, że odpowiednio suplementując miód możemy przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, takim jak na przykład stres, nadciśnienie tęczniczne czy choroby serca. Sam miód posiada właściwości uspokajające oraz relaksacyjne, co może być szczególnie istotne w przypadku, pracy, w której jesteśmy narażeni na wysoki poziom stresu.

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz odpowiedzi na pytanie: czy od miodu się tyje, to koniecznie sprawdź artykuł na naszej stronie!