kurczak pieczony
17 czerwca, 2020 Autor Szybko i smacznie 0

Dania drobiowe w diecie – dlaczego są takie ważne?

Drób to nie tylko źródło białka, to także źródło wartości odżywczych, jakich potrzebują osoby trenujące na siłowni lub wykonujące duży wysiłek fizyczny. Dość popularnym daniem jest kurczak z ryżem, którym raczą się osoby decydujące na budowanie masy mięśniowej. Jednak często jedzony, może szybko się znudzić i przestać smakować. Co na to poradzić? Jest pewien sposób, aby odżywiać się w taki sposób, aby jedzenie drobiu nie stało się monotonne.

dieta kurczak

Wpływ jedzenia na efekty ćwiczeń

Od tego, jakie cele treningowe sobie stawiasz, takie są wytyczne na temat jedzenia kurczaka. Jeśli marzysz o tym, aby zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, możesz przyrządzać kurczaka na wiele sposobów. Między innymi należy do nich pieczenie drobiu w piekarniku. Tu do wyboru mamy różnego rodzaju rękawy foliowe, w których umieszcza się kurczaka lub indyka lub naczynia żaroodporne, które działają w bardzo podobny sposób.

Dla urozmaicenia potrawy można poddusić mięso wraz z warzywami lub po prostu zagotować je jako zupę. Samo przyrządzanie posiłków na te sposoby, nie jest niczym ani trudnym, ani zbyt pracochłonnym. Natomiast jeśli jesteś nastawiony na to, aby zbudować masę mięśniową, potrzebujesz innych przepisów. Musisz jeść przede wszystkim kalorycznie i smacznie.

Budowanie masy poprzez dietę białkową

W środowisku osób ćwiczących na siłowni, dość popularne jest korzystanie z cateringów dietetycznych. W zależności od firmy cateringowej proponują one różnego rodzaju diety sport, które są odpowiednio zbilansowane, a do tego zapewniają odpowiednią kaloryczność. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się zmotywować do pracy nad swoim ciałem.

Dobrze przygotowany pełnowartościowy posiłek spożyty przed oraz po treningu, to połowa sukcesu. To nie tylko oszczędność czasu, ale i inwestycja w odpowiednie wyniki, motywacja oraz pewność, że dieta szybko Ci się znudzi. Nad ułożeniem menu pracuje sztab profesjonalistów, który dopasuje bilans energetyczny do potrzeb klienta.

Czy tylko kurczak?

Ten, kto korzystał z diety pudełkowej dla sportowców, doskonale wie, że odpowiednio zbilansowane posiłki to nie tylko drób. Idealną alternatywą są także brokuły, tuńczyk czy fasola. Chcąc zabić monotonię, ryż można zastąpić pełnoziarnistą kaszą lub od czasu do czasu ziemniakami. Wcześniej wspomniany tuńczyk idealnie odnajdzie się w sałatce z ziemniakiem i jajkiem. Wszystko polane aromatycznym sosem bez majonezu stanie się Twoim przysmakiem.

Niemniej jednak nie należy zapominać o wodzie, która jest podstawą każdego treningu i wysiłku fizycznego. Są także produkty, których należy unikać. Należy do nich tłuszcz zwierzęcy. Szczególnie zbędny dla organizmu jest tuż przed ćwiczeniami. Tłuszcz pochodzenia zwierzęcego to duże obciążenie dla organizmu. Podobnie alkohol, którego należy bezwzględnie unikać. Spożywany w trakcie ćwiczeń nie tylko osłabi organizm, ale sprawi również, że będzie on mniej wydany. Zatem imprezy suto zakrapiane alkoholem to nie jest dobry pomysł.