16 czerwca, 2020 Autor Szybko i smacznie 0

Jak zorganizować wigilię firmową?

Organizacja przyjęcia wigilijnego dla pracowników to nie lada wyzwanie. Mimo że najczęściej jest to część obowiązków, które są przydzielane do działu marketingu, to pozostają jeszcze firmy, w których to brak takiej jednostki Bez względu na to w czyich kompetencjach leży ten obowiązek, warto rozważyć zamówienie cateringu firmowego.

Służbowa Wigilia – obowiązek czy przyjemność?

Służbowe spotkanie po pracy, które odbywa się w okresie około świątecznym, nie dla każdego kojarzy się zbyt przyjemnie. Długie godziny spędzone poza domem, nie ułatwiają nam życia w tym czasie. Każdy ma swoje obowiązki domowe, z których musi się sam ze sobą rozliczyć i pracownikom najzwyczajniej w świecie, brakuje czasu na takie spotkania. Idealnym pomysłem i zarazem świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia wigilijnego w firmie lub na terenie biura. Rozwiązanie to posiada wiele plusów. Poprzez catering firmowy, który dostarczy świąteczne potrawy, można zamówić także przekąski, które są tradycyjne i smaczne.

Organizacja służbowej kolacji wigilijnej krok po kroku

Pierwsza rzecz, którą trzeba ustalić to dogodny termin, który będzie pasował każdemu działowi. Firmowe spotkanie należy zorganizować w taki sposób, aby nie odbiło się to na pracy firmy. Nie może jej zaburzać, ale też musi dać swobodę pracownikom, aby mogli czuć się komfortowo podczas spotkania, nie myśląc o tym, że za drzwiami czeka kolejka klientów, ponieważ nie na tym rzecz polega. Po wybraniu odpowiedniego terminu warto rozważyć menu.

Catering świąteczny dla firm zapewnia bogaty wybór dań i potraw a rodzaje kuchni, które są proponowane na tę okoliczność, przyprawiają o kulinarny zawrót głowy. Warto postawić na uniwersalne i tradycyjne menu tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Kluczem do sukcesu, zaraz obok idealnego cateringu, to odpowiednia atmosfera. Nie należy zapominać o tym, że tego typu spotkania to nie czas na długie przemowy szefostwa. W wielu miejscach pracy to jedyna okoliczność, aby współpracownicy mogli zamienić ze sobą kilka słów na tematy niezwiązane z firmą.

catering na wigilie

Znacząca rola szefa w trakcie firmowego spotkania świątecznego

Szef odgrywa niezmiernie ważną rolę podczas tego typu przyjęć, dlatego też powinien on się pokazać z jak najlepszej strony. Z pewnością miłym akcentem okażą się upominki dla pracowników, które powinny nie tylko być materialnym podarunkiem, ale i gestem ze strony pracodawcy. Zdarzają się także miejsca pracy, choć są rzadkością, w których zażyłość pracowników z właścicielami firmy jest tak mocne, że i oni wręczają mu prezent świąteczny.

Niemniej jednak sytuacje takie dotyczą przede wszystkim i najczęściej mniejszych firm rodzinnych i prywatnych, gdzie pracownicy żyją blisko właścicieli i są z nimi zżyci. Natomiast w większych firmach i przedsiębiorstwach podobne sytuacje raczej się nie zdarzają lub są rzadkością. Tutaj to pracownicy są wyróżniani przez szefa bonami podarunkowymi czy prezentami, które są w tym czasie nie tylko oczekiwane, ale i doceniane.