1 września, 2021 Autor P K 0

Dieta ketogeniczna – dlaczego warto

W dzisiejszym świecie, w którym prawie każdy zaczyna walczyć z otyłością coraz popularniejsze staje sie diety cud takie jak na przykład dieta grejpfrutowa, czy jajeczna. Jednak uwagę ludzi coraz częściej przykuwa dieta ketogeniczna, która polega na przyswajaniu jedynie tłuszczy do organizmu. Oprócz tego, że dzięki niej można bardzo szybko schudnąć, ponieważ ciało przechodzi w stan ketozy, czyli bardzo szybko pali tłuszczę wykorzystując je do otrzymywania energii, a także dzięki niej przyswajamy mniej kalorii, ponieważ są od razu zużywane na zasilenie organizmu. Dodatkowo dieta ta świetnie wpływa na samopoczucie, szybkie i sprawne myślenie oraz zasoby energii w ciele.

Dieta ketogeniczna – wady

Wady diety kietogenicznej prezentują się następująco:
– zbyt niskie spożycie błonnika może skutkować zaparciami oraz zwiększonym ryzykiem wystąpienia niektórych chorób – na przykład raka jelita grubego.
– Możliwe są niedobory niektórych witamin – na przykład witaminy B – w przypadku braku dodatkowej suplementacji.
– Ketozie towarzyszy także nieświeży oddech.
– Również zbyt duże spożycie tłuszczów nasyconych może zwiększyć poziom cholesterolu przez co zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia
– W przypadku nietolerancji diety wysokotłuszczowej mogą pojawić się na przykład bule brzucha, zgaga, wymioty, wzdęcia i zaparcia, które będą stanowiły spory problem w przypadku około 25% osób, które rozpoczną tą dietę.

Czy warto zastosować dietę ketogeniczną?

Tak, warto wypróbować tą dietę, jednak nie powinno się jej trzymać więcej niż 2 miesiące, ponieważ może się to odbić na zdrowiu. Dodatkowo przed zastosowaniem tej diety należy skonsultować się z lekarzem.