Dieta pudełkowa śródziemnomorska zawiera dużo warzyw.
27 sierpnia, 2021 Autor Z S 0

Dieta pudełkowa śródziemnomorska – czy warto?

Dieta pudełkowa śródziemnomorska cieszy się ostatnio dużym powodzeniem wśród klientów cateringów dietetycznych. Jest ona pożywna, zdrowa i do tego bardzo smaczna. Sprawdźmy, czym się charakteryzuje.

Dieta pudełkowa śródziemnomorska – czym się charakteryzuje?

Dieta pudełkowa śródziemnomorska to hit wśród klientów cateringów dietetycznych. Opiera się ona na dużej ilości warzyw śródziemnomorskich. Znajdziesz w niej więc dużo pomidorów i oliwek. Taka dieta charakteryzuje się również dużą ilością ryb, owoców morza, zdrowych olejów i produktów pełnoziarnistych. Ogranicza się w niej za to czerwone mięso i słodycze. Chociaż możliwe, że fani słodkości nie zgodzą się z tą opinią, dieta śródziemnomorska jest bardzo smaczna i urozmaicona. Nie czekają Cię tam nudne, monotonne posiłki, a kulinarnie przeniesie Cię na chwilę do słonecznych Włoch.

Dieta śródziemnomorska pudełkowa zawiera również dużo serów i oliwy z oliwek.

Catering dietetyczny – warto w niego inwestować?

Dieta pudełkowa śródziemnomorska to nie idealny wybór dla wszystkich, jednak cateringi dietetyczne mają dużo więcej propozycji diet, które dostosują do wymagań klienta. Czy warto z nich korzystać? To oczywiście zależy.  Mają one wiele plusów. Posiłki są odpowiednio rozpisane przez dietetyka i dostosowane do konkretnej osoby i jej celów. Stosując dietę pudełkową, nie musisz się martwić o liczenie kalorii. Możesz być też pewien, że dostarczasz organizmowi niezbędne składniki odżywcze. A co najważniejsze, nie musisz gotować. Z drugiej strony taka dieta jest droższa niż samodzielne gotowanie w domu, trzeba więc być gotowym na większe wydatki.