proste śniadania z patelni: szakszuka
28 czerwca, 2022 Autor KL 0

Pomysły na zbilansowane i proste śniadania z patelni

Można zaryzykować twierdzenia, że każdy z nas rano prowadzi walkę z czasem, bo musimy szybko się umyć, ubrać, wyszykować i nie pominąć przy tym śniadania. Często to się kończy szybką kanapką czy złapaniem czegoś w biegu. Ale mając bazę prostych śniadań z patelni, przygotowanie zdrowego śniadania nie zajmie dużo czasu!

Czy śniadania z patelni są dobre?

Może się wydawać, że śniadania z patelni są niezdrowe, bo smażone. W rzeczywistości niekoniecznie tak jest, ponieważ istnieje mnóstwo przepisów na śniadanie z patelni, a wcale nie wszystkie wymagają smażenia. Warto dodać, że samo smażenie wcale nie jest tak niezdrowe, jeżeli dodamy mniej oleju albo wcale.

Nie można też zapominać o wartościach, które płyną z ciepłego posiłku. Ciepłe śniadanie z patelni ma też tę zaletę, że mycie naczyń nie zajmie dużo czasu.

proste śniadania z patelni: placuszki

Pomysły na szybkie i proste śniadania z patelni

Przechodząc do rzeczy, poniżej mamy kilka propozycji na zbilansowane, smaczne i proste śniadania z patelni.

  1. Szakszuka, czyli jajka wbite do sosu pomidorowego z warzywami;
  2. Wytrawna fritatta, np. z cukinią, papryką, serem feta i szynką;
  3. Słodkie placuszki jogurtowe, które można podawać z masłem orzechowym lub owocami.

Wszystkie te przepisy można szybko ugotować, dostosowując przepis do tych składników, które akurat mamy pod ręką. Tak, do szakszuki można dodawać szpinak lub jarmuż i nieco zmieniać smak za pomocą przypraw. Z kolei fritatta i placuszki doskonale komponują się z wieloma innymi składnikami, więc można je podawać na wiele sposobów.