Multiwitaminy dla kobiet w ciąży warto połączyć ze zdrową dietą.
25 października, 2021 Autor Z S 0

Zdrowa dieta a multiwitaminy dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, który jest bardzo wymagający dla organizmu kobiety. Wtedy szczególnie warto jest zadbać o dietę, tak aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. W końcu je się wtedy za dwoje. Zdrowe odżywianie można również z suplementami. Po jakie multiwitaminy dla kobiet w ciąży warto sięgać?

Multiwitaminy dla kobiet w ciąży – co warto suplementować?

W czasie ciąży warto jest zadbać o zdrowie. Jakie multiwitaminy dla kobiet w ciąży się sprawdzą? Przede wszystkim warto poszukać takich, które zawierać będą kwas foliowy. Jest to bardzo ważny składnik, który odpowiada nie tylko za zdrowie ciężarnej, ale również prawidłowy rozwój dziecka. Dodatkowo ważne są również jod, DHA i witamina D3. Pamiętaj, że nadmiar witamin również nie jest wskazany, dlatego pozostałe witaminy, na przykład żelazo suplementować należy w zależności od niedoborów. Dobrze jest więc w tej kwestii skonsultować się z lekarzem.

Zdrowa dieta, czyli multiwitaminy nie wystarczą

Pamiętaj, że multiwitaminy dla kobiet w ciąży to nie jedyne rozwiązanie. Wszystkie witaminy dostępne są w naszym pożywieniu i przy prawidłowej diecie suplementy nie są właściwie potrzebne. Co zawiera więc kwas foliowy? W szczególności znajdziesz go w liściastych warzywach, takich jak szpinak, kapusta, sałata, ale także w brokułach, groszku i żółtkach jaj. Warto jest jeść jak najwięcej warzyw, bo to one są podstawowym źródłem witamin i minerałów.

Multiwitaminy dla kobiet w ciąży to jedynie dodatek do diety.