Witamina A kapsułki
23 września, 2021 Autor A St 0

Witamina A kapsułki – kiedy po nie sięgnąć?

Zastanawiasz się, czy witamina A kapsułki mogą pomóc lepiej zadbać o zdrowie, a także kiedy i z jakiego powodu warto suplementować tę witaminę? Oto odpowiedzi na te pytania.

Wpływ witaminy A na organizm

Oddziaływanie na procesy widzenia i odporność, a także na stan skóry i płodność. Właśnie na te obszary wpływ ma witamina A, które oddziałuje także na gojenie się ran. Pełni też niebagatelną rolę przy produkcji czerwonych krwinek, co sprawia, że może być wdrożona w przypadku anemii, zwłaszcza razem z żelazem. Witamina A kapsułki mogą być zalecone także kobietom w ciąży oraz osobom, u których wykryto jej niedobory na podstawie badań.

Witamina A kapsułki

Produkty, w których można znaleźć witaminę A

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta to najlepszy sposób na jej uzupełnienie w organizmie. Najlepsze źródła to przede wszystkim tłuste ryby morskie, w tym łosoś, a także sery, żółtka jajek i słodkie ziemniaki. Wśród warzyw znajduje się ona dodatkowo w marchwi, papryce, a także szpinaku.

Kluczowe znaczenie dla podaży witaminy A ma odpowiednio zbilansowana dieta. Jednak przy chorobach przewlekłych mogą zdarzyć się jej niedobory i właśnie z tego powodu tak duże znaczenie ma bliska współpraca z dietetykiem oraz lekarzem. W takich sytuacjach niezbędna może być bowiem suplementacja za pomocą preparatów aptecznych.