Zioła moczopędne w białej miseczce
17 czerwca, 2021 Autor A St 0

Zioła moczopędne oraz ich zastosowanie

Zioła moczopędne stosowane są po to, aby pobudzić organizm do większego wydzielania moczu, co ma kilka praktycznych korzyści. W jakich dokładnie celach się ich używa oraz co jeszcze warto wiedzieć o takich preparatach?

Zioła moczopędne i ich działanie

Istnieje szereg ziół, które dzięki zawartym w nich składnikom prowadzą do zwiększonego wydzielania moczu. Większość ma również kilka innych właściwości, takich jak działanie rozkurczowe, antybakteryjne oraz pomagające w usuwaniu toksyn. Oczywiście wspierają także leczenie chorób układu moczowego, choć warto pamiętać, że zioła moczopędne mają w tej sytuacji działanie wspomagające i nie powinny stanowić głównego sposobu na leczenie takich dolegliwości.

Zioła moczopędne na czterech łyżeczkach

Przykłady ziół moczopędnych

Wiemy już, jakie działanie mają takie rośliny. Jakie są jednak te najczęściej polecane? Przykładem są zarówno liście, jak i korzenie pokrzywy, która to roślina dodatkowo sprawdza się w przypadku problemów z układem trawiennym. Warto wspomnieć również o mniszku lekarskim, czyli popularnym mleczu, bogatym także w witaminę C oraz związki flawonoidy, które mają działanie antyoksydacyjne.

Jak widać zioła moczopędne mają ogólnie korzystne działanie na organizm, choć ich dawkowanie warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.